Garmin Varia Radar RTL515, zadní cyklistický radar s integrovanou svítilnou

Kód: 0010817
Značka: Garmin
3 990 Kč
Skladem

Zpětný cyklistický radar se zadní svítilnou nově i s BT pro propojení s mobilním telefonem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cyklistický radar Varia RTL515 poskytuje majiteli vizuální a zvuková upozornění na vozidla přibližující se zezadu a to až na vzdálenost 140 metrů. Radar je možné spárovat s většinou cyklocomputerů a sportovních hodinek, na jejichž displeji bude po straně vidět pruh s posouvajícími se body, představujícími přibližující se vozidla za Vámi. Novinkou je možnost připojit radar k mobilnímu telefonu pomocí Bluetooth technologie a nové Varia aplikace. Mobilní telefon poté upozorní na blížící se automobil akusticky nebo pomocí vibrace. Výdrž baterie Varia radaru je na jedno nabití až 15 hodin v režimu deního blikání nebo cca 6 hodin v režimu nepřetržitého svícení.

  • Detekuje přibližující se vozidla do vzdálenosti až 140 metrů.
  • Vizuální a zvukové upozornění na blížící se vozidla.
  • Velmi jasné červené zadní světlo viditelné i ve dne ze vzdálenosti více než 1 km.
  • Držák pro montáž na sedlovku kola.
  • Kompatibilní s aktuálně nabízenými cyklocomputery řady Garmin Edge.
  • Bluetooth propojení s mobilním telefonem.
  • Výdrž až 15 hodin na jedno nabití.

Obsah balení

  • Varia RTL515 radar
  • montážní sada
  • nabíjecí kabel
  • manuál

Doplňkové parametry

Kategorie: Garmin
Záruka: 2 roky
? Voděodolnost: Ano, IPX7
Baterie - výdrž: až 16 hod. v režimu denního blikání, 6 hod. v režimu nepřetržitého svícení
Bezdrátové připojení ANT+: Ano
Doba nabíjení: cca 2 hod.
Hmotnost: 71 g
Jednotek světelného toku/Lumen: 65 lm denní blikání, 29 lm noční blikání, 20 lm souvislé svícení
Nastavení typu svícení zadní: Denní blikání, noční blikání, souvislé svícení; změna intenzity svícení řízená radarem
Rozměry: 98,6 x 19,7 x 39,6 mm
Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Image result for garmin logo

Garmin Ltd. je mateřská firma společností, které v roce 1989 založili Gary Burrell a Min Kao (odtud název GarMin), vyvíjející letecké, námořní, outdoorové, automobilové navigační přístroje využívající GPS a přístroje avioniky. Pobočka sloužící jako hlavní sídlo je ve státě Kansas, v USA. Největší a také výrobní závod, Garmin (Asia) Corporation je situován ve městě Sijhih v Tchaj-wanu.

Gary Burrell, narozen 1937, vzděláním elektroinženýr, původně pracoval ve společnosti King Radio, která vyráběla letecké vysílačky a kde pracoval i na projektech vysílaček pro firmu Boening. Společnost se později spojila se společností Alied Corporation.

Min H. Kao (Čínsky: 高民環), se narodil roku 1949 v malém městě v Tchaj-wanu] zvaném Chushang v okrese Nan-tchou. Po studiích na Národní tchaj-wanské univerzitě studoval ve Spojených státech na univerzitě v Tennessee. Následně pracoval pro NASA a Armádu Spojených států.

Kao byl najat Burrellem do pobočky bývalé King Radio, tehdy již jako Allied´s King, která měla na starost vývoj armádní navigace za použití systému GPS. Burrell opustil společnost v roce 1989. Systém GPS tehdy ještě nebyl plně funkční a byl upravován za pomoci raketoplánu Challenger. Ke zprovoznění došlo v květnu 1989.

Burrell sám neplánoval založit společnost, ale pokud by k tomu mělo dojít, tak jedině s Kaem. Oba se shodli, že budoucnost navigace spočívá ve využití družic GPS.[1]

Původně založená společnost se jmenovala NavPro, ale protože konkurence začala používat název ProNav, změnili název na GARMIN, což je spojení prvních tří písmen ve jménech zakladatelů (GARy - MIN).

V současné době se společnost zabývá téměř veškerými typy navigačních přijímačů. Kromě turistických navigátorů a automobilových zařízení nabízí také přístroje pro lodě, letadla, ale také speciální zařízení pro hráče golfu.

V oblasti turistických navigátorů, které se využívají hojně také pro hru Geocaching má Garmin dnes dominantní postavení. V oboru přijímačů pro automobily se na trhu dělí především s konkurenční firmou TomTom, ale také Nokia, Blaupunkt, Mio, Navigon a dalšími.

Zdroj Wikipedia

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.