Five Ten

Webová stránka značky: Five Ten

O FIVE TEN

 

 

qq
 FIVE TEN je kvalita, fenomén a životní styl. Je pro lidi, kteří chvíli neposedí, jsou pořád v pohybu a neustále posunují své hranice.

qq

Neznáš limity, neznáš strach, neznáš obavy? Tak čti dál . Boty FIVE TEN tě totiž podrží i v situaci, kdy všechno ostatní selže. Nezradí tě v dešti, zimě, v náročném terénu, při strmém stoupání ani při nekonečně dlouhých túrách.


Horolezectví, cyklistika, outdoor, ale klidně i freerunning, base jumping, canyoning. Je jedno, jestli chceš vítězit nad ostatními nebo sám nad sebou, s botama FIVE TEN zdoláš každý cíl. Tyhle boty sice nešlapou samy, ale zaručíme ti, že v nich dojdeš dál, než sis kdy dokázal vůbec představit. Five ten je zkrátka značka statečných.

 

qq

Gerome Pouvreau, Guntram Jorg nebo Dave Graham. Tyhle všechny drží boty FIVE TEN na skalách, kde musí držet a nesklouznout ani o milimetr. Steve Peat, Sam Hill nebo Danny Hart se na kolech řítí z kopce nepředstavitelnou rychlostí a boty FIVE TEN mají zaražené do pedálů. Funkčnost, jistota, spolehnutí. Navrch ještě skvělý design a dokonalý komfort. Kdo by odolal?


qq

Od roku 1985 už odolávat nemusí nikdo. V tomhle roce byly na dně Atlantiku nalezeny trosky Titanicu, ČSSR porazilo Kanadu a stalo se mistrem světa v hokeji a kapela Helloween vydala desku Walls of Jericho. Ale hlavní událostí bylo založení značky FIVE TEN Američanem Charlesem Colem. Charles byl inovátor a chtěl sportovcům nabídnout boty, které by umocňovaly prožitek z každého pohybu. Boty, které splynou s nohou a zároveň s přírodou. Rozhodl se vyvíjet gumovou směs, díky které by podrážka přilnula v jakémkoli terénu s jakýmkoliv úhlem povrchu. Vznikla tak patentovaná směs STEALTH RUBBER.


qq

Podrážka na skalách držela jako přibitá a horolezci se už nemuseli spoléhat jen na jištění. Co funguje na skalách, dá se převést perfektně také na kolo. Horolezci musí splynout se skálou, bikeři zase s kolem. Sjet noha nesmí ani z kamene, ani z pedálu. Pro horskou cyklistiku byla vyvinuta speciální varianta podrážky STEALTH RUBBER, s označením S1. V mnoha případech vyrovnává SPD, při zachování možnosti volného pohybu nohy. Bikeři se mohou do pedálů pořádně opřít a být první na kopci a pořádně to z něj rozjet. Výtečná kvalita, úzká spolupráce s jezdci, design, funkčnost, vlastnosti patentované podrážky a výborná anatomická forma splňující veškerá zdravotní kritéria. Výsledek? Dominantní postavení na trhu s obuví. Důkazem je i fakt, že se Five Ten stal roku 2011 součástí skupiny Adidas.

 

qq

U horolezectví a cyklistiky ale samozřejmě nezůstalo, přibyly boty také na turistiku. Zdoláte s nimi Sněžku, ale i Mount Everest. Záleží na vás, jestli zvolíte nízké, zaručující absolutní pohyblivost, či kotníkové, nabízející více ochrany a pevnosti. Lehkost, pohodlí, prodyšnost. Dokud vás někdo na túře nezastaví s pochvalou, že máte senzační boty, ani nebudete vědět, že nějaké na nohách máte. A kdybyste boty Fite Ten rozhodně nechtěli zouvat ani do města, máme pro vás i modely na běžné nošení.


PATENTY A TECHNOLOGIE

Po několika letech výzkumu a experimentování vytvořil Charles Cole, zakladatel FIVE TEN, gumovou podrážku STEALTH RUBBER, kterou si nechal patentovat a která skutečně zlepšuje přilnavost při lezení. Tato gumová podrážka se stala součásti úspěchu každého atleta či závodníka ve světě lezení. Poptávka po tomto patentu byla tak vysoká, že se Charles Cole vrátil do výzkumného centra a vypracoval dodatečné strukturální vzorce gumové podrážky STEALTH RUBBER specifické pro jednotlivá sportovní odvětví.

Vývoj každého nového vzorce těchto gumových podrážek zahrnuje roky testování s těmi nejlepšími světovými sportovci (testované od vody a sněhu až po stezky a skály). Každý jednotlivý druh STEALTH RUBBER je speciálně vyvinut, aby vynikal ve specifických podmínkách, ale jedno mají společné - všechny obsahují unikátní směs se schopností vysokého tření a tlumení nárazů. Rozdíl mezi STEALTH RUBBER a gumovou podrážkou ostatních značek na trhu je zřejmý na první pohled. Sečteno a podtrženo, STEALTH RUBBER poskytuje nejlepší vlastnosti tření na planetě.

Tento patent odstartoval revoluci v horolezectví v roce 1985. Jeho přijetím a výrobou gumové podrážky STEALTH RUBBER jako bezpečnostního a výkonného nástroje pro lezení se rychle rozrostl i do nesportovních odvětví. Jeho všestrannost tak dokazuje i využití u základních součástek venkovních produktů, vojenských robotů a dokonce i zdravotnických prostředků. I dnes má tento patent zajištěnou pozici bezkonkurenčního lídra v oboru výzkumu vysokofrikčních materiálů (v našem případě gumy s vysokým třením). Tato guma je měřítkem vysoce výkonné pryže, která znamená bud vysoké tření nebo odpružení, nejčastěji kombinace obou. Toto odpružení pohlcuje významné množství nárazů a pomáhá tak minimalizovat únavu chodidel. Nyní existuje více než dvanáct druhů STEALTH RUBBER speciálně navržených, které poskytují bezkonkurenční, velmi technické vlastnosti pryže pro horolezectví, turistiku, cykloturistiku, běhání, vodní sporty apod.


TYPY PODRÁŽEK

Víš k čemu jsou určeny jednotlivé typy podrážek, které u značky Five Ten najdeš? A jak je patřičně užívat? Pokud tě odpovědí zajímají, rádi tě zasvětíme do našeho světa pryžových směsí značky Five Ten. 

STEALTH S1


Jedná se o nejuniverzálnější směs, která je přímo legendární - Sam Hill by mohl povídat! Je výborně přilnavá na všech typech povrchů – mokrých nebo suchých. Proto je naše tvrdá směs S1 tak vyhlášená, a to zejména díky své přilnavosti, odpružení a dlouhodobé životnosti. Boty Impact a Freerider čítají tisíce spokojených bikerů a sama pověst je předchází. Pokud jezdíš na volých pedálech, tak snížiž piny a ostré hroty. Tím se prodlouží životnotnost podřážky. A neboj - botky budou i na nižších pinech perfektně držet.

C4


Jdeme na hory! Měkká podrážka, která tě podrží v místech, kde ostatní boty s přilnavostí končí. Jedná se o nekompromisně přilnavou a poddajnou směs podrážky, která je určena na pevné, tvrdé podloží, přičemž na skalnatém povrchu se chová jako ryba ve vodě. Z vlastní zkušenosti ti můžu o botách Guide Tennie vyprávět na jaké vrcholy mě bezpečně vynesly. Zejména pak budeš vděčný v případě, kdy skála je vlhká nebo mokrá. V případě ochození je možné jednoduše nechat podrážku vyměnit v našem obchodě.  

MI6


Extrémně měkká a přilnavá podrážka, která vyžaduje patřičnou péči. Upozorňuji bikery s platformovými pedály, že piny je dobré snížit. Drží zkrátka tak skvěle. Mi6, kterou najdeš například v Contactech nebo Impact VXi šetří maximálně tvé klouby a věř tomu, že tahle bota tě podrží jako nejlepší kámoš! Díky svému složení a vlastnostem ti bude noha držet jako přibitá i bez pinů. Za to dávám ruku do ohně. Jedná se o inovovanou podrážku VXi (5.10 inovation), která absorbuje velkou většinu nárazů a poskytuje tak maximální kontrolu nad tvým bikem. 

STEALTH PHANTOM


Jedná se o naši barevnou, tvrdou směs podrážky, která nezanechává šmouhy. Původně byla navržena pro vojenské účely, nyní se dostala do obuvi veřejnosti. Je určená pro všechny, kteří se chtějí pohybovat tiše a beze šmouh. Pro ty z vás jsou tady botky Freerider Canvas a Dirtbag! V podstatě však pro ně platí podobné podmínky jako u gumy Stealth S1. Tohle je zkrátka držák.


INOVACE BOT FIVE TEN

FIVE TEN svou obuv každoročně inovuje a tím si vytváří vůdčí pozici na trhu výrobců bikové obuvi pro platformové pedály. I přesto, že je v tomhle odvětví jedničkou, rozhodně neusíná na vavřínech. Právě snaha o vývoj ještě lepších a dokonalejších bot dělá z Five Ten společnost, na kterou se obrací profesionálové z celého světa. 

Na Five Ten se obrátili i produkční čtvrtého pokračování filmu Mission Impossible, když potřebovali vyvinout materiál, který pomůže Tomu Cruisovi zdolat skleněnou stěnu mrakodrapu. Vznikla tak unikátní ultra měkká směs gumy Stealth Mi6 (Durometr Shore A 45-51 oproti 67-71 u směsi S1), která vyniká skvělou přilnavostí a zároveň extrémně vysokou schopností pohlcovat nárazy. Stealth Mi6 tak neposloužila pouze tvůrcům filmu, ale díky své unikátnosti si našla místo i ve standardní bikové kolekci. Výjimečnost a nadčasovost tohoto materiálu potvrzuje i ocenění, které získal na veletrhu Outdoor Industry v letech 2013 a 2014.

Premiérově prvním bikovým modelem s podrážkou Stealth Mi6 byl model Freerider VXi Elements z kolekce podzim / zima 2013 a pak už to šlo ráz na ráz.

Součástí inovačního programu Five Ten je především měnit zažité standardy, což potvrzuje i model Freerider VXi Elements s podrážkou STEALTH Mi6.  Elitní sjezdový závodník Five Ten Brook Macdonald mluví o podrážce Mi6 takto: ‘‘Je to jako kdybych měl našlápnuto v SPD, ale jenom, když to opravdu potřebuji. Spojení s pedály je dokonale citlivé”.

INTERLOCK

K interlocku dochází při spojení boty a volného pedálu. Unikátní ultra měkká směs STEALTH Mi6, která proslavila Five Ten v segmentu gravity poskytuje největší možné tření na jakémkoliv povrchu. Mikroskopické výstupky v kombinaci s piny zaručují nejvyšší možné propojení mezi pedálem a podrážkou.

CITLIVOST

Ultra měkký charakter STEALTH Mi6 ovlivňuje citlivost celku. Aby bylo možné zvýšit tvůj výkon, je důležité přesně vědět, co se děje. To, jak bude tvoje kolo reagovat, to, jak je tvá noha umístěná na pedálu nebo jak pracuješ s těžištěm. Čím víc toho v jeden okamžik víš, tím lépe můžeš reagovat a upravit svou pozici.

ABSORPCE NÁRAZŮ / TLUMENÍ VIBRACÍ

STEALTH Mi6 pohltí až 92% energie nárazů přímo přes podrážku.Takhle vysoké procento spolu s permanentním pohlcováním vibrací přenášených na nohu ti nechá víc sil na šlapání. Je to jako naladit rádio na nejlepší frekvenci bez rušícího signálu.

ELEMENTS = VODĚODOLNOST:

Verze Freerider Elements disponuje svrškem ze skoro nezničitelné Action kůže s DWR povrchovou úpravou, která udržuje tvoje nohy v suchu během vlhkých jarních a podzimních vyjížděk.


IMPACT VXI/ IMPACT VXI CLIPLESS

Model Five Ten Impact je během posledních deseti let volbou většiny jezdců pro jízdu na platformových pedálech. Teď je na trhu k dostání nejlehčí model Impact Vxi, a to jak pro volné pedály, tak pro nášlapný systém. I nová rodina Impact VXi využívá podrážku STEALTH Mi6. Ta ti pomůže výrazně redukovat únavu svalů a syntetický svršek obuvi ti poskytne jedinečnou ochranu a téměř zamezí absorpci vody. Řada Impact VXi dostala kompletně nový oblek. Jejich nová biomechanická forma pomáhá jezdci lépe absorbovat nárazy a umožňuje adaptaci na fyziologické změny končetin (například otoky) způsobené zátěží při dlouhých sjezdech.

2 položek celkem
3ffa5c7e36f2dbbf 1600 1200 wz 60
3 599 Kč

FIVE TEN Trailcross LT

 

Pravděpodobně nejuniverzálnější a nejpropracovanější boty na trhu. Určené pro freeride, enduro, all mountain, ale také pro tzv. trail buildery, nebo na turistiku.

Kód: 0014645
dirtbag rich blue khaki 526
1 999 Kč

FIVE TEN DIRTBAG RICH

Kotníkové boty s jednolitou podrážkou od Five Ten dokazují, že i přes množství bot navržených na míru jedné outdoorové aktivitě je možné vyrobit něco extra. Nová řada Dirtbag kombinuje styl a funkčnost. Jsou určeny pro všechny nadšence, kteří žijí sportovním životním stylem a jízdou. Na své si proto přijdou jak skateboardisté, tak i BMX jezdci, navíc se díky jejich designu jedná o skvělé volnočasové boty, do kterých můžete ráno vklouznout a v průběhu dne čelit jakékoliv výzvě, ať už jde o X-CUP nebo o blbnutí v brněnském dirt areálu pod Štouračovou ulicí.

Kód: 0010563

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.