CARBON (MTB)

Jsme u vývoje a výroby rámů již téměř 70 let. V roce 2003 jsme se rozhodli pro komercializaci karbonových rámů pro silniční kola 0,9C. Díky revoluční koncepci měl tento rám rekordní hmotnost 900g ve velikosti 52. Tento rám se ukázal i na silnicích Tour de France.

Od roku 2004, tyto inovace mají vliv také na MTB, kde vyvíjíme X-Control Ultimate. Technologie Carbon se rychle stala naším standardem pro modely XC, ProRace a X-Control. Tyto kola se dokázaly umístit velmi rychle na pódiích v XC závodech.

Za více než 10 let, naši inženýři, profesionální jezdci a nejlepší výrobci uhlíku, úzce spolupracovali na vývoji a zlepšování konstrukce karbonových rámů. Chceme, aby byly lehčí, spolehlivější a  poskytovali našim jezdcům ten největšší výkon.

Od prvního návrhu až po výrobu, každý nový Carbon rám MTB opakuje stejný proces zavedený od našich inženýrů z centra výzkumu a vývoje v Dijonu. Nic není ponecháno náhodě.

Které vlákna, pro které MTB?

Každý rám Lapierre se vyrábí za použití několika různých druhů vláken, z nichž je tento podíl velmi pečlivě studován.

– Spicy, Zesty AM, Zesty TR a X-Control:
24t vlákna pro odolnost, pevnost proti otřesům a 40t vlákna pro tuhost

– XR a ProRace:
24t a 30t vlákna pro odolnosti proti nárazům<, pohlcování vibrací a pohodlí a 40t vlákna pro přenos energie

Další informace ke zhotovení Carbon rámů a různé typy vláken naleznete na stránce Carbon Technologie.
 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.