Jak vybrat nesmeky

Nesmeky - výborná pomůcka zabraňující nechtěnému uklouznutí na zmrzlém nebo ledovatém terénu. Systém mnoha ocelových hrotů drží na svém místě pod podrážkou boty díky ocelovým řetízkům a elastickému obvodu. Nesmeky jsou určené pro terén, kdy ještě není nutné, nebo je problematické použit standardní mačky - plošší terén, střídavě zmrzlá hlína a zmrzlý sníh, běh atd. Oproti standardním mačkám se s nimi snadněji a bezpečněji manipuluje, mají nižší hmotnost a po sbaleni i menší objem. Řada typů nesmeků se liší dle svého určení - pro běh, trekking, pro profesionální pracovní použiti a tomu účelu odpovídají i konstrukční rozdíly.
 
Špičková kvalita všech nesmeků SNOWLINE je garantována 5-ti letou zárukou
 
 
 

Jsou primárně určené pro běh a použití na měkkých běžeckých botách. Mají nižší, 5 mm vysoké ocelové hroty a případný delší úsek bez sněhu po kamenech nebo horizontálním vodním ledu není tak citelný pro chodidlo.Jsou vhodné pro střídavý mixový a tvrdší  terén. Vyznačují se minimálním objemem a minimální hmotnosti v porovnáni s ostatními outdoorovými nesmeky SNOWLINE. Nasazení je velice snadné, odlehčený elastomer je testován do - 60°C a spolehlivě drží na obvodu boty.

Velikosti: S - XXL

Hmotnost: od 170 g pro vel. S

Špičková kvalita všech nesmeků SNOWLINE je garantována 5-ti letou zárukou.

  • Nesmeky SNOWLINE Light

Jsou určené pro běh nebo rychlou chůzi a pro použití na nízkých běžeckých nebo trekových botách. Mají vyšší, 10 mm vysoké ocelové hroty a jsou vhodnější do měkčího nebo zmrzlého sněhu bez dlouhých úseků po kamenech, kdy chůze může být méně příjemná. Vyznačují se velmi malým objemem a nízkou hmotnosti v porovnáni s ostatními outdoorovými nesmeky SNOWLINE. Nasazení je velice snadné, odlehčený elastomer je testován do - 60°C a spolehlivě drží na obvodu boty.

Velikosti: M - XL

Hmotnost: od 230 g pro vel. M

 

Špičková kvalita všech nesmeků SNOWLINE je garantována 5-ti letou zárukou.

 snowline pro

Jsou určené zejména pro klasický trekking popřípadě i pro použití na snowboardových botách. Mají vyšší, 10 mm vysoké ocelové hroty a zesílený elastomerový obvod. Vhodné pro vysokohorské použití - traverzy sněhových polí, přechody plochých / bezpečných ledovců a v neposlední řadě i jako výborná pomůcka v zdolávání zaledněných úseků ferrat, které se obvykle nachází ve větších nadmořských výškách nebo v severních stěnách. Vzhledem k robusnosti vhodné pro profesionální použití jako bezpečnostní ochranná pomůcka II. stupně.

Vyznačuji se malým objemem a nízkou hmotnosti. Nasazení je velice snadné, zesílený elastomer je testován do - 60°C a spolehlivě drží na obvodu boty.

Velikosti: S - XXL

Hmotnost: od 270 g pro vel. S

Špičková kvalita všech nesmeků SNOWLINE je garantována 5-ti letou zárukou.

 

 

Nesmeky SNOWLINE Pro XT

Jsou určené zejména pro pohyb ve strmějším terénu než předchozí typy nesmeků  SNOWLINE. Mají řadu dalších hrotů v oblasti špičky boty, zbytek tvoří 10 mm vysoké ocelové hroty a zesílený elastomerový obvod. Vhodné pro profesionální použití - bezpečný pohyb ve strmých, zmrzlých svazích - dřevorubci, myslivci, lyžařské areály atd. Jsou certifikované jako bezpečnostní pomůcka II. stupně.

Další oblasti použití je samozřejmě vysokohorská turistika - traverzy sněhových polí, přechody plochých / bezpečných ledovců a v neposlední řadě i jako výborná pomůcka v zdolávání zaledněných úseků ferrat, které se obvykle nachází ve větších nadmořských výškách nebo v severních stěnách. Vzhledem k robusnosti vhodné pro profesionální použití jako bezpečnostní ochranná pomůcka II. stupně.

V porovnání se zbytkem modelů  nesmeků SNOWLINE mají větší objem a minimálně větší hmotnost. Nasazení a manipulace je velice snadná, zesílený elastomer je testován do - 60°C a spolehlivě drží na obvodu boty.

Velikosti: M - XXL

Hmotnost: od 340 g pro vel. M

Špičková kvalita všech nesmeků SNOWLINE je garantována 5-ti letou zárukou.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.