Camelbak - Údržba a čištění

Rezervoár
Doporučujeme vyčistit a vysušit rezervoár bezprostředně po každém použití. Obzvláště v případech, kdy byl naplněn jiným nápojem než čistou vodou. Zpravidla stačí, když použijete horkou vodu a důkladně rezervoár vypláchnete a necháte vyschnout.

Při silném znečištění použijte čistící tablety CamelBak v kombinaci s horkou vodou. Místo nich je možné použít jedlou sodu nebo bělidlo. Nechte horkou vodu s tabletou působit v rezervoáru přibližně 30 minut, poté vak vyprázdněte a vypláchněte i s hadičkou čistou horkou vodou. Ujistěte se, že v rezervoáru nezůstaly zbytky čistící směsi. Poté ho nechte vyschnout na vzduchu, dbejte na to, aby byl roztažený a vzduch měl tak volný přistup do vnitřního prostoru vaku.

Pro mechanické vyčištění můžete použít čistící kartáče CamelBak.


Batoh
Pokud máte znečištěný batoh např. od bahna, doporučujeme ho otřít vlhkým hadrem. Pro důkladnější vyčištění batohu ho naložte do vlažné vody s neagresivním pracím práškem pro syntetické textilie a poté ho důkladně opláchněte čistou vodou. V žádném případě neperete batoh v pračce a ani ho nesušte v sušičce.


Pláštěnka
Nepromokavou pláštěnku na batoh myjte pouze vlažnou vodou.


Lahev
Také lahve by se měly čistit ihned po jejich použití, je-li to možné. Lahve CamelBak můžete mýt v myčce. Před tím odšroubujte uzávěr (popř. hadičku) a vložte je do myčky samostatně.

Při ručním mytí můžete použít horkou vodu s běžným prostředkem na mytí nádobí. Je možné použít i čistící kartáč, ale buďte opatrní na mechanické poškození lahve a uzávěru.

Při silném znečištění použijte agresivnější čistící prostředky (jedlá soda, bělidlo), které v lahvi smícháte s horkou vodou, protřepete a necháte asi 15 minut působit. Potom vypláchnete čistou vodou a necháte vyschnout.

Lahve KIDS
Čištění dětských lahví je ještě efektivnější, protože uzávěr se dá snadno rozebrat na několik částí a každou z nich samostatně vyčistit.

Lahve GROOVE
Také lahve Groove lze mýt v myčce, ale předtím je nutné vyjmout uhlíkový filtr, který je možné mýt pouze ručně. To je potřeba udělat i před prvním použitím lahve, aby se z něho odstranily volné uhlíkové částice. Filtr důkladně propláchněte pod tekoucí vodou a potom ho nechte vyschnout.


Výměna filtru u lahví GROOVE
Filtr v lahvi můžete používat po 300 naplnění a profiltrovat tak přibližně 180 l vody. Záleží ale na kvalitě a vlastnostech vody, kterou pijete.

- Nejdříve odšroubujte uzávěr lahve a tubu s filtrem
- Vyjměte starý filtr z tuby
- Rozbalte nový filtr a propláchněte ho tekoucí vodou (přibližně 15 s)
- Vložte nový filtr do tuby, zašroubujte tubu do uzávěru a uzávěr na lahev


Zkrácení hadičky rezervoáru
Pokud potřebujete zkrátit hadičku od rezervoáru z důvodu např. poškození jejího konce nebo proto, že je příliš dlouhá, postupujte následujícím způsobem:

- Krouživým pohybem a současným tahem oddělte náústek od hadičky.


- Odřízněte nebo odstřihněte část hadičky.


- Nahřejte hadičku v horké vodě.


- Nasaďte na hadičku náústek.


- Zkontrolujte, zda náústek na hadičce těsní.


Materiály, technologie
Všechny materiály použité při výrobě lahví a rezervoárů CamelBak jsou zdravotně nezávadné a vhodné pro výrobu produktů, které přicházejí do styku s potravinami. Neobsahují BPA, BPS, ani další nežádoucí a zdraví škodlivé látky. Všechny produkty jsou testovány nezávislými institucemi.

Eastman Tritan - Materiál lahví Groove, Eddy. Moderní materiál populární především u outdoorových lahví. 100 % BPA free, absolutní zdravotní nezávadnost.

TruTaste™ polypropylene - Materiál na výrobu lahví CamelBak Podium je zcela zdravotně nezávadný, neuvolňují se z něho do nápoje žádné nežádoucí látky a neovlivňuje žádným způsobem chuť nápoje.

Polyuretan - Materiál, ze kterého se vyrábí tělo rezervoárů. Nijak neovlivňuje chuť a vůni nápoje, neuvolňuje žádné látky do nápoje.

HydroGuard™ - Vnitřní vrstva plastu rezervoáru, trubice a lahví Podium obsahuje ionty stříbra, které zlikvidují až 99 % běžných bakterií a plísní obsažených v pitné vodě.

PureFlow™ - Několivrstevná trubice pro zachování původní chuti nápoje

Big Bite™ - Ventil na pití u trubic rezervoárů. Je vyroben z lékařského silikonu a tudíž je zcela zdravotně nezávadný.

Antidote™ - Nejnovější typ rezervoáru CamelBak. Oproti přechodzím verzím obsahuje mnohá vylepšení (zploštělý profil, odlehčený uzávěr, skládací packy pro snažší sušení)

NV™ - Inovovaný zádový systém, který je efektivně odvětraný a zajišťuje, že ani plně naložený batoh netlačí do zad.

XV™ (cross ventilation) - Zádový systém s vícesměrným odvětráním do tvaru kříže.

LV™ - Zádový systém s vertikálním odvětráním.

Snowshed™ - Zádový systém zimních batohů CamelBak pro snadné setřesení sněhu.

Air Channel - Zádový systém s vertikálním odvětráním.

LR™ LUMBAR - Batohy s rezervoárem umístěným v bederní části.

PROTECTOR - Integrovaný chránič páteře v zádovém systému, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou Komperdell.

Ergo HydroLock™ - Uzávěr rezervoáru, který je dokonale těsní a nedopustí vytečení tekutiny.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.